header-inner-1
header-inner-3
header-inner-4
header-inner-5
header-inner-6
header-inner-7
BANNER-INNER
CORPORATE

Board of Directors

Lembaga Pengarah
AHLI LEMBAGA PENYANDANG JAWATAN TARIKH PELANTIKAN
MULA TAMAT
1 PENGERUSI YANG BERHORMAT TAN SRI DATO’ DR. HAJI AZMI BIN ROHANI SETIAUSAHA KERAJAAN JOHOR 03.04.2023 02.04.2025
2 TIMBALAN PENGERUSI YB SENATOR DATO’ HAJI ABDUL HALIM BIN HAJI SULEIMAN AHLI DEWAN NEGARA 15.06.2023 14.06.2025
3 AHLI (WAKIL KE) YBHG. DATIN ZAEIDAH BINTI MOHAMED ESA PENGARAH BAHAGIAN PERTANIAN, KEMENTERIAN EKONOMI TIMBALAN SETIAUSAHA 01.04.2023 31.03.2025
4 AHLI (WAKIL KKDW) YBRS. ENCIK TUAN AHMAD BIN TUAN WIL SETIAUSAHA BAHAGIAN, BAHAGIAN PRASARANA(PRA), KEMENTERIAN KEMAJUAN DESA DAN WILAYAH(KKDW) 26.02.2024 25.02.2026
5 AHLI (WAKIL MOF) YBRS. PUAN MURNI RAHAYU BINTI AHMAD ANUAR BAHAGIAN (STRATEGIK), BAHAGIAN KAWALAN KEWANGAN STRATEGIK DAN KORPORAT, KEMENTERIAN KEWANGAN MALAYSIA (MOF) 15.03.2024 14.03.2026
6 AHLI (WAKIL KERAJAAN NEGERI 1) YBHG. TUAN HAJI MOHD RAFI BIN ADBULLAH PEGAWAI DAERAH KLUANG 01.11.2023 31.10.2025
7 AHLI (WAKIL KERAJAAN NEGERI 2) YBHG. TUAN HAJI MOHAMMED SHAKIB BIN HAJI ALI PENGARAH TANAH DAN GALIAN JOHOR 01.03.2024 28.02.2026
8 AHLI (WAKIL KERAJAAN NEGERI 3) YBHG. TUAN HAJI NAZIR BIN HAJI MOHD NASIR PEGAWAI DAERAH KOTA TINGGI 01.03.2024 28.02.2026
9 AHLI (WAKIL PROFESIONAL 1) YB TUAN AZNAN BIN TAMIN AHLI DEWAN UNDANGAN NEGERI (ADUN) KAWASAN TANJUNG SURAT 01.07.2023 30.06.2025
10 AHLI (WAKIL PROFESIONAL 2) YB PUAN FAUZIAH BINTI MISRI AHLI DEWAN UNDANGAN NEGERI (ADUN) KAWASAN PENAWAR 01.07.2023 30.06.2025
11 AHLI (WAKIL PROFESIONAL 3) YBHG. DATUK HAJI MOHD LASSIM BIN BURHAN 15.01.2024 14.01.2026
12 AHLI (WAKIL PROFESIONAL 4) YBRS. ENCIK MURAD BIN JAILANI 15.01.2024 14.01.2026
13 AHLI (PENGURUS BESAR KEJORA) YANG BERHORMAT DATIN PADUKA HAJAH HAZLINA BINTI JALIL PENGURUS BESAR KEJORA 01.01.2024 31.12.2025
14 ANGGOTA SILIH GANTI (WAKIL KKDW) YBRS. ENCIK KAMARULARIFIN BIN AB GANI SETIAUSAHA BAHAGIAN, BAHAGIAN KEWANGAN, KEMENTERIAN KEMAJUAN DESA DAN WILAYAH (KKDW) 26.02.2024 25.02.2026
15 ANGGOTA SILIH GANTI (WAKIL MOF) YBRS. ENCIK OSMAN BIN YUSOP KETUA PENOLONG SETIAUSAHA, SEKSYEN DASAR, SEKTOR DASAR PELABURAN, BAHAGIAN PELABURAN STRATEGIK, KEMENTERIAN KEWANGAN MALAYSIA (MOF) 15.03.2024 14.03.2026
16 ANGGOTA SILIH GANTI (WAKIL KE) YBRS. PUAN ROSNITA BINTI HAMZAH TIMBALAN PENGARAH BAHAGIAN KESELAMATAN DAN KETENTERAMAN AWAM, KEMENTERIAN EKONOMI 01.04.2023 31.03.2025